Košík je prázdný.

HAGGERTY: ZPRÁVY SEEDENBERGOVÉHO DEMISE BYLI VYSPĚVNÉ

23.05.2017 0
Hindsight je vždy 20/20, samozřejmě, ale zdá se, Hokejový dres Boston Bruins že Bruins udělal chybu, když vykoupil veterána obrance Dennisa Seidenberga z posledních pár let svého kontraktu.
 
Seidenberg právě skončil divokým úspěchem s hostitelským týmem Německo na Mistrovství světa IIHF, kde byl jmenován ředitelem Best Defenseman (nejlepším obranným týmem turnaje) poté, co vedl všechny D-muže s cílem a osmi body. To přišlo poté, co Seidenberg ve věku 35 let obsadil 5 gólů a 22 bodů v 73 zápasech pro Islanders, s nimiž podepsal poté, co byl B vyřazen, zatímco průměr za stůl pod 20 minut za hru. Seidenberg také měl v loňském létě vynikající turnaj MS v hokeji pro Team Europe (kde se opět spojil s Zdenem Charem), a tak se od září dostavil na vysoké úrovni od září až do května.
 
Frakce fanoušků Bruins si myslela, že po sezóně 2015-16 je vážný úpadek a Bruins jednoznačně souhlasil a rozhodl se, že ho koupí ještě dva roky a stále ještě zůstává na značném prodloužení smlouvy. (Dluží mu 2,16 milionu dolarů příští sezónu a pak budou v příštích dvou sezónách účtovány 1,16 milionu dolarů.) Ale B mohli v play-off použít trvanlivý obranný bojovník jako Seidenberg, když ztratili tři ze svých vrcholů Čtyři obránci proti Ottawským senátorům. Oživený Seidenberg, schopný hrát jak levou, tak i pravou stranu, by byl lepší volbou než Colin Miller.
 
Bruins učinil vědomé rozhodnutí přenést věci mladým obrancům, jako byli Miller, Torey Krug, Brandon Carlo a Joe Morrow, aby se s Seidenbergemi spojili. Ale také možná nesprávně vypočítali, kolik Seidenberga po své nejlepší sezoně po nejméně třech letech zůstal v nádrži.
 
"No, v té době jsme měli pocit, že hra [Seidenberga] skutečně upadla do místa, kde jsme si mysleli, že nemůže přispět, a chtěli jsme zjistit, jestli by někdo mohl vstoupit a pomoct nám," řekl prezident Bruins Cam Neely Na konci tiskové konference v tomto měsíci. "Musím říct, že tento rok hrál dobře na Long Island. Ale v té době jsme si mysleli, že je to správný krok. Nemůžete si představit, že máme tři z našich nejlepších čtyř hráčů, které by nám ublížily [v play-off]. Během posseason jsme prošli hodně D. To nemůžete předvídat. "
 
Neely se odvolává na rozhodnutí, které se udělalo po druhé sezoně Seidenbergu v Bostonu, když se zranění v zádech a hlavní zranění kolena zdálo, že ho trochu zpomalilo. Zdálo se, že jediný způsob, jak správně vyhodnotit některou z jejich dalších mladších obránců, bylo, že Seidenberg uvolnil, ale je třeba se zajímat, jestli by Bruinové možná udělali to, kdyby věděli, že je stále schopen hrát, jako tomu bylo v této sezóně. Ostrovanci.
 
Tak či onak, vykoupení Seidenbergu je extrémně legitimní druhou hádkou vedení společnosti Bruins za rok, kdy udělali spoustu věcí správně.